Газопровід «Північний потік – 2» дозволить Росії використовувати газ як зброю у відносинах з Європою і економічно «задушити» Україну. Це заявив в середу помічник міністра фінансів США Маршалл Біллінгслі, який курирує фінансову розвідку і протидію фінансуванню тероризму.
Біллінгслі під час виступу на слуханнях комітету з фінансових послуг Палати представників Конгресу США уточнив, що адміністрація Трампа вважає питання про будівництво газопроводу «Північний потік – 2» важливим елементом порядку денного у своїх відносинах з Європою.
Вся адміністрація США, включаючи президента Трампа, продовжує переконувати керівництво західноєвропейських держав відмовитися від намірів спорудження трубопроводу, підтвердив представник американського Мінфіну.
«Я нещодавно повідомив Фінляндії, що ми шкодуємо з приводу її рішення видати дозвіл на будівництво газопроводу», – зазначив Біллінгслі.
Він наголосив, що Данія поки що дозвіл не будівництво газопроводу в своїх територіальних водах не видала.
«Сподіваюся, вони цього і не зроблять», – сказав співробітник Мінфіну США.
«Якщо «Північний потік – 2» буде введений в дію, росіяни будуть використовувати паливо в якості зброї в Європі, вони зрештою «задушать» українців, – вважає політик. – Так що для нас це важливе, дуже важливе питання», – повторив він.
При цьому він визнав, що у Росії є «альтернативні маршрути», навіть якщо Данія і не дасть добро на будівництво газопроводу.
Тоді це викличе затримку в будівництві газопроводу, а це – в інтересах США, зазначив Біллінгслі.
За його словами, вона дозволила б Вашингтону, зокрема, вимагати від європейців розгляду альтернативних джерел забезпечення енергетичної незалежності, щоб ті не стали «заручниками російського природного газу».
«Нам потрібно, щоб у Європи були неросійські джерела енергоресурсів, на які б вона могла покладатися», – додав співробітник американського мінфіну.
За відомостями українського Міністерства фінансів, реалізація «Газпромом» проекту газопроводу «Північний потік – 2» призведе до втрат 2,5-3% від ВВП.
За матеріалами: Укррудпром