Влада США намагається перешкодити китайському виробнику техніки Huawei реалізувати великий проект з будівництва інтернет-інфраструктури в Папуа-Новій Гвінеї, щоб загальмувати зростання впливу китайської компанії в Тихоокеанському регіоні, повідомляє The Financial Times, на який посилається DailyComm.
В інтерв'ю національній мовній корпорації Australian Broadcasting Corporation (ABC) глава американської дипломатичної місії в Канберрі Джеймс Карузо заявив, що США спільно з Японією і Австралією мають намір запропонувати альтернативу планам Huawei.
«Ми працюємо над зустрічною пропозицію. Ми не кажемо: «не ведіть бізнес з Китаєм». Умови КНР вже відомі, і ми повинні вступити в конкурентну боротьбу», – заявив дипломат.
США, Японія і Австралія намагаються стримувати проекти китайських виробників, які вони реалізують в рамках державної програми КНР «Один пояс – один шлях». У липні 2018-го країни підписали тристоронню угоду про інвестиції в проекти з інфраструктури та розвитку в Індо-Тихоокеанському регіоні.
Пекін, у свою чергу, розширює економічні і політичні зв'язки в регіоні. За останні сім років Китай виділив $6 млрд на сприяння проектам в південній частині Тихого океану.
Папуа-Нова Гвінея – найбільший одержувач допомоги від КНР. Країні обіцяно $5 млрд інвестицій, з яких вона поки що отримала і витратила $402 млн.
У 2013 році Huawei і гвінейська державна компанія Telikom PNG підписали контракт на будівництво національної широкосмугової мережі зв’язку на суму $200 млн.
У рамках проекту 5 міст Папуа-Нової Гвінеї, включаючи столицю Порт-Морсбі, зв'яже підводний кабель. Проект збирається профінансувати китайський банк Exim Bank of China.
Тим часом держсекретар США Майк Помпео в липні 2018 року оголосив про виділення $113 млн на розвиток інфраструктури в Індо-Тихоокеанському регіоні, в тому числі на проекти в області цифрового зв'язку і кібербезпеки.
Влада Австралії також активно чинить опір посиленню впливу Китаю в Тихоокеанському регіоні. У липні 2018 року Австралія фактично заблокувала прокладку підводного кабелю Huawei від Сіднея до Соломонових островів і Папуа-Нової Гвінеї. Крім того, в серпні австралійським операторам заборонили купувати 5G-обладнання у Huawei під приводом ризиків шпигунства.