В ЄС говорять про можливість нової війни на Балканах

Члени блоку мають серйозно віднестись до перспективи вступу західнобалканських країни до ЄС

фото pixabay.com

Реалістичні перспективи вступ західнобалканських держав до ЄС є умовою стабільності регіону. Про це повідомляє DW із посиланням на слова Жан-Клода Юнкера, глави ЄК.

Якщо члени ЄС не віднесуться серйозно до перспективи інтеграції Боснії і Герцеговини, Албанії, Сербії, Македонії, Чорногорії та Косово, подібне відношення може викликати нову війну, вважає він.

В той же час балканським країнам треба пройти «довгий» шлях до вступ. На думку Юнкера, ймовірні майбутні учасники ЄС домоглись прогресу, але він «недостатньо яскраво виражений».

Зазначається, що 2025 рік ЄК назвала ймовірною датою вступу в ЄС Сербії та Чорногорії, Юнкер вважає це «найранішим ймовірним терміном». Він закликав ЄВ зайнятись балканськими державами та «допомогти їм там, де потрібно». Втім країнам необхідно вирішити усі прикордонні конфлікти один з одним до вступу в ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS