Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) не затвердила резолюцію, від якої залежало повернення делегації Росії в комітет.
За доопрацювання резолюції висловилися 99 депутатів, проти – 79. Ще 16 представників членів ПАРЄ утрималися від голосування.
Ішлося про зміну правил відсторонення національних делегацій від роботи в ПАРЄ. Зараз оскаржити повноваження країни можна за ініціативою не менше ніж 30 членів ПАРЄ. Резолюція пропонує ускладнити процедуру оскарження – запит повинен бути внесений шостою частиною делегатів ПАРЄ (54 депутати).
Резолюція хоч і має технічний характер, могла б у разі ухвалення прокласти шлях до відновлення повноцінної участі російської делегації в ПАРЄ, зазначає Deutsche Welle.
«Проект резолюції ПАРЄ, яка створювала умови для повернення росіян, так і не було прийнято. Його повернули до комітету», – написав у своєму Twitter після голосування постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.
Депутат ВРУ Леонід Ємець розповів у своїй сторінці в Facebook, що найбільше зусиль для того, щоб не прийняти цю резолюцію, доклала делегація України. Зокрема, члени делегації провадили публічну дискусію з генсеком Європи, звинувачуючи його в тому, що він хоче повернення росіян.
«Результатом цієї дискусії стало те що ряд делегатів ПАРЕ публічно заявили, що вони змінюють позицію і не будуть голосувати за російську резолюцію», – написав Ємець.
Повернути Росію в ПАРЄ не дали. Гімн України, обійнявшись, перед російскими каналами заспівали. Слава Україні, Слава нації і Героям слава, троєкратно кричали. Нормально попрацювали! Дякую колеги.
Опубліковано Леонідом Ємцем Вівторок, 9 жовтня 2018 р.
Російську делегацію позбавили права голосу в ПАРЄ в квітні 2014 року внаслідок анексії Криму Росією. У січні 2015 року ПАРЄ подовжила санкції. Самі ці обмежувальні заходи не лише позбавили РФ права голосувати, а також не дозволяють представникам російської делегації входити до керівних структур Асамблеї та брати участь у моніторингових місіях.