У відповідь на зниження чисельності комах-запилювачів, таких як бджоли і метелики, дослідники Національної лабораторії Аргонської національної енергетики США (DOE) вивчили потенційні переваги створення місць проживання для цих комах на сонячних електростанціях, йдеться на сайті організації.
Зазвичай СЕС – це величезні території під сонячними панелями, майже позбавлені рослинності. Їх або засівають газонною травою, або засипають гравієм і гербіцидами, щоб не допустити проростання рослинності.
Між тим, вчені вважають, що ці території можна використовувати значно ефективніше – вирощувати на них поширені в даній місцевості злакові трави, які в період цвітіння стали б медоносами і приваблювали б тисячі комах-запилювачів.
Ці невеликі комахи насправді відповідають за запилення 75% всіх с/г культур світу. Втрата цих видів комах може призвести до значних втрат в агропромисловості та викликати світову продовольчу кризу.
В останні роки кількість комах-запилювачів катастрофічно знижується через сільськогосподарське розорювання їх природних місць проживання – степів, і через використання пестицидів, що призводить до масової загибелі комах.
Досліджуючи понад 2800 існуючих і запланованих сонячних електростанцій в США, вчені визначили, що більше 3500 кв. кілометрів сільськогосподарських земель могли б допомогти відновити дедалі менші популяції корисних комах.
На прикладі культур соєвих бобів, мигдалю і журавлини вони вирахували, що якби всі території СЕС, розташовані в регіоні зростанні певної с/г культури, були засіяні злаковими травами, врожайність цієї культури могла б зрости на $4 млн.
Нагадаємо, американський гігант рітейлу – мережа супермаркетів Walmart запатентував розробку «робобджіл»: безпілотні дрони мають запилювати рослини, як і звичайні бджоли.