Данія розпочинає громадське обговорення альтернативного маршруту газопроводу «Північний потік-2», який Росія будує по дну Балтійського моря в Німеччину, щоб постачати в Європу газ в обхід України.
Відповідний звіт про оцінку впливу на навколишнє середовище (ОВНС) ділянки даного газопроводу опублікувало Енергетичне агентство Данії.
«Заявку щодо альтернативного маршрутом розглядає тільки наше агентство (Енергетичне агентство Данії – ред.), а не МЗС, як це відбувається по першій заявці Nord Stream 2, оскільки мова йде про газопровід за межами територіальних вод Данії. Це робиться відповідно до існуючих міжнародних конвенцій. Але ми не можемо назвати конкретних термінів, коли буде дана відповідь», – пояснила представник агентства Катья Шарманн агентству ТАСС.
«Звичайний термін розгляду подібних документів – 12 місяців з дня подачі, але саме в цьому випадку важко назвати якісь конкретні дати. Все буде залежати від кількості заданих під час громадських обговорень питань та отриманих коментарів. Деякі з них надходять з інших країн, наприклад, Польщі, і буде потрібен час на переклад. Можливо, буде необхідно кілька раундів слухань», – продовжила вона.
Агентство 14 грудня проведе на острові Борнхольм, в обхід якого йде маршрут «Північного потоку-2», відкрите засідання з екологічної оцінки.
Раніше відомство опублікувало звіт про оцінку впливу на довкілля газопроводу, який (звіт – ред.) заснований на детальних екологічних дослідженнях траси газопроводу. Громадськість королівства, влади і організації можуть дати свої коментарі або задати питання щодо звіту до 12 грудня.
Нагадаємо, на початку серпня компанія Nord Stream 2 AG, що займається реалізацією проекту «Північний потік-2», подала заявку на альтернативний маршрут будівництва газотранспортної магістралі. Визначено новий маршрут, який пролягає в данській виключній економічній зоні на північний захід від острова Борнхольм.
Згідно із заявою прес-секретаря Nord Stream 2 AG Маркели Дедопоулос, протяжність альтернативного маршруту складає 175 км, тоді як довжина основного – 139 км.
Тим часом повідомляється, що будівництво «Північного потоку-2» в водах Німеччини закінчиться вже до кінця 2018 року.
Мінфін США раніше заявив, що Росія з допомогою «Північного потоку-2» може «задушити» Україну.