Євросоюз просить США «подумати», перш ніж виходити з договору про ліквідацію ракет з Росією

Крах угоди може мати непередбачені наслідки для світової безпеки, вважають в ЄС

фото Shutterstock

Євросоюз висловив надію, що США «задумаються» про наслідки виходу з договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД). У Брюсселі відзначили, що ця угода важлива для безпеки як самих Штатів, так і союзників.

«Ми сподіваємося, що США і Росія будуть вести конструктивний діалог, щоб зберегти цей договір», – заявила представник зовнішньополітичної служби Євросоюзу Майя Косьянчич, інформує ТАСС.

«Світу не потрібна нова гонка озброєнь, яка нікому не принесе користі, а лише посилить нестабільність», – зазначила представник дипломатичної службі ЄС.

Росія повинна дати «змістовну і прозору відповідь» щодо побоювання через можливі порушення нею договору, додали європейські дипломати.

Зокрема йдеться про те, що США звинуватили Росію в таємній розробці крилатої ракети середньої дальності до комплексу «Іскандер».

У 2017 році Держдепартамент США оприлюднив звіт, згідно з яким Росія порушила зобов'язання «не володіти, не виробляти і не проводити випробувань» крилатих ракет дальністю від 500 до 5500 км і «не володіти і не виробляти пускові установки для таких ракет».

Минулого тижня американський президент Дональд Трамп заявив про плани розірвати договір РСМД через діяльність Росії, яка порушує умови угоди.

Раніше повідомлялося, що США погрожують знищити російські крилаті ракети ще до введення їх в експлуатацію.

Тим часом міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив підтримку планам США розірвати договір про ліквідацію ракет  з Росією.
«З розумінням ставлюся до наміру США вийти з договору про РСМД. Росії дають знати, що «гібридне» невиконання ними своїх зобов'язань не будуть більше терпіти. Архітектура стратегічної стабільності повинна бути прозорою, чесною і ефективною», – написав Клімкін на своїй сторінці в Twitter.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS