Кіберкомандування Сполучених Штатів розпочало першу операцію в кіберпросторі, щоб протидіяти розповсюдженню дезінформації та втручанню у вибори. Про це повідомляє The New York Times.
Кампанія, в яку входять декілька місій, які розпочались нещодавно, є першою кібероперацією для захисту американських виборів, включно із проміжними виборами до Конгресу, запланованими на листопад .
Операції розпочались після того, як Міністерство юстиції оприлюднило в п’ятницю кампанію «інформаційної війни» зі сторони росіян, направлених на те, щоб вплинути на вибори, підкресливши широку загрозу, яку американська влада вбачає у впливі Москви.
Чиновники зазначили, що не вказуватимуть на кого націлена операція та не розкриватимуть методів боротьби. Але видання володіє інформацією, що ціллю Кіберкомандування, ймовірно, стали співробітники російських спецслужб та російські хакерська групи, які фінансують олігархи з РФ.
Операції Кіберкомандування мають досить виважений характер, особливо в порівнянні зі спробами Росії використовувати все більш витончені методи дезінформації в США. Але, як зазначається, американська кампанія, яка проводиться у відповідь на інформаційний наступ Росії, у багато чому є обмеженою тим, щоб утримувати Москву від ескалації її кібердіяльності, наприклад, щоб не спровокувати атаку на енергосистеми, що в свою чергу, лише посилить протистояння між двома державами.
Розвідка вважає, що у цьогорічні вибори Росія навряд буде втручатись агресивно, більша активність очікується на президентських виборах 2020 року.
Повідомляється, що американських експертів у сфері кібербезпеки також скерували до ряду Європейських країн для зміцнення їх оборони, зокрема, їх розміщено і в Україні.
Кіберкомандування було створення в 2009 році для централізованого проведення операцій кібервійни, управління та захисту воєнних комп’ютерних мереж США.