Кабінет міністрів України планує зберегти в бюджеті на 2019 рік основні програми держпідтримки агропромислового комплексу, які реалізуються в цьому році, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Як зазначається, про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду в середу.
«Ми в цьому році почали ряд нових програм і вирішили, що збережемо ці програми на наступні роки. Зокрема, кожній родині, яка буде вирощувати телят, ми даємо підтримку в сумі 2 500 грн на голову. 103 800 громадян вже отримали цю допомогу, але ми припускаємо, що ця цифра зростає в 5-7 разів, і ми йдемо до цього», – сказав він в ході засідання уряду в середу.
За словами прем'єра, в наступному році уряд має намір продовжувати компенсувати вартість утримання молочних корів. При цьому він додав, що 1 200 агропідприємств отримали кошти за даним напрямком від держави.
«Ми продовжимо програму підтримки виробництва української сільгосптехніки. 2 700 агровиробників купили українську продукцію, частина вартості якої ми компенсували», – зазначив Гройсман.
У той же час прем'єр-міністр вказав, що програма підтримки фермерства, в рамках якої виділено 1 млрд грн, реалізується не на повну силу через «існуючі бюрократичні проблеми».
З метою удосконалення механізмів використання коштів за програмою підтримки фермерства Кабмін на засіданні прийняв постанову, спрямовану на зменшення податкового навантаження фермерських господарств, збільшення їх кількості.
Документ пропонує надавати бюджетну субсидію на одиницю оброблюваних угідь (1 га) для членів фермерського господарств розмірі 5,5 прожиткових мінімумів. Максимальний розмір бюджетної субсидії на одне фермерське господарство не може перевищувати 30 000 грн.
Постановою також збільшена гранична сума виручки за останній рік від реалізації продукції з 15 млн грн до 20 млн грн фермерських господарств, яким надається фінпідтримка в рамках програми.
Крім того, збільшений граничний розмір часткової компенсації вартості насіння в два рази – до 60 000 грн на одне фермерське господарство.
Нагадаємо, в бюджеті 2018 року в рамках держпідтримки АПК передбачено виділення аграріям 4 млрд грн на розвиток тваринництва, 1 млрд грн – фермерських господарств, майже 945 млн грн – на здешевлення сільгосптехніки, 300 млн грн – на розвиток садівництва і виноградарства.
Як писав Mind, фактичні виплати коштів на підтримку фермерів станом на 14 вересня склали 13,4 млн грн з передбачених у держбюджеті на 2018 рік дотацій в обсязі 1 млрд грн.