США звинувачують китайських хакерів у крадіжці проекту реактивного двигуна

Зламати сервери могли хакери з угруповання Winnti, яке фінансується китайським урядом

фото Shutterstock

Департамент юстиції США звинуватив уряд Китаю в крадіжці реактивного двигуна IP. Про це з посиланням на Engadget пише HighTech.

Десять громадян Китаю могли зламати сервери двох компаній – французької і американської, які займалися розробкою великого комерційного реактивного авіадвигуна, стверджує американське відомство.

З цих громадян двоє – співробітники розвідки. Департамент юстиції стверджує, що крадіжка креслень двигуна дозволить китайцям не витрачати власні гроші на розробку аналогічного пристрою, а також відмовитися в майбутньому від його покупки.

У розслідуванні йдеться, що китайський виробник аерокосмічної техніки одночасно займався розробкою аналогічного двигуна. На момент публікації новини китайська влада не надала коментар щодо звинувачення.

Хакери зламали сервери компаній через комбінацію фішингових схем, шкідливих програм і використання підробленого сайту. У відомстві стверджують, що в атаці брали участь хакери китайського угруповання Winnti, яке фінансується китайським урядом, а також офіцер Міністерства державної безпеки Цзянсу Тянь Сі і китайський генерал Гу.

Які саме компанії було зламано хакерами, у звіті не вказано. Між тим Safran SA  – це єдина французька компанія, яка виробляє турбовентиляторні двигуни. Також вона працює з General Electric – тож ця компанія, імовірно, також могла зазнати атаки хакерів.

General Electric і Safran SA зараз займаються розробкою нового двигуна LEAP для установки в новий тип найбільшого літака Airbus.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS