Невтішні підсумки місяця: акції світових компаній упали протягом жовтня на $5 трлн

Виною всьому геополітична напруженість і торгові війни

фото Shutterstock

Акції та облігації, які торгуються по всьому світу, за жовтень загалом втратили близько $5 трлн вартості, за даними аналітиків S&P Dow Jones Indices. Підсумки місяця підбила газета The Wall Street Journal, на яку посилається РБК.

У жовтні 2018 року фондовий індекс MSCI World, в який входять цінні папери, які торгуються в 23 країнах світу, впав на 15% порівняно з січневими показниками.

Невтішні підсумки місяця: акції світових компаній упали протягом жовтня на $5 трлн
Інфографіка The Wall Street Journal

Індекс S&P 500 за підсумками місяця показав найсильніше падіння з 2011 року: індекс втратив 6,9% в жовтні. Близько 400 акцій зі списку S&P 500 також показали падіння.

Dow Jones впав на 5,1% – це найбільше падіння з січня 2016 року.

Показники Nasdaq, яка включає в себе акції технологічних компаній, скоротилися на 9,2% – це рекорд з листопада 2008 року.

Невтішні підсумки місяця: акції світових компаній упали протягом жовтня на $5 трлн

Гонконгський індекс Hang Seng впав на 10%, Shanghai Composite в Китаї втратив 8% в жовтні, пише CNN.

Причинами падіння видання називає геополітичні фактори:

Крім того, уповільнення зростання інтернет-гігантів Amazon і Google посилило тиск на ринки акцій і облігацій в глобальному масштабі.

Жовтень завдав удар по Amazon, відзначає Fortune: акції компанії впали на 20% з вересневого максимуму, а вартість компанії знизилася на $250 млрд. При цьому акції інших американських рітейлерів зросли: Walmart – на 7%, Ross Stores – на 2%, Walgreens – на 10%.

Однак у частини великих технокомпаній акції в жовтні зросли: Tesla і Twitter виросли на 13% і 23% відповідно. Найсильніше в S&P 500 виросли акції Linux-розробника Red Hat – на 29%.

Інші компанії закрили місяць падінням: Netflix знизився на 19%, Microsoft на 6%, Alphabet на 9%, Facebook на 7% і Apple на 3%.

Раніше цього дня повідомлялося, що індекс Доу Джонса злетів на 200 пунктів на інформації про успішні переговори Трампа і Сі Цзінпіня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS