Республіка Палау, тихоокеанська острівна країна неподалік Індонезії, стала першою в світі державою, яка ввела повну заборону на ввезення і продаж більшості видів сонцезахисного крему з 2020 року. Потрапляння компонентів цих косметичних засобів в океан призводить до загибелі коралів, пише AFP.
Прес-секретар президента Томмі Ременгесау заявив, що має наукові дані про те, що хімічні речовини, виявлені в більшості сонцезахисних засобів, токсичні для коралів навіть у невеликих дозах.
На майданчики для дайвінгу в Палау в середньому прибуває близько 4 човнів на годину, вщерть заповнених туристами. Всі вони зазвичай вкриті сонцезахисним кремом, який надалі змивається в море. За словами Ременсгау, накопичення хімічних речовин на рифі вже досягло переломного моменту.
«В будь-який день не менше галона сонцезахисного крему змивається в океан в найпривабливіших для дайвінгу місцях у Палау», – прокоментував він AFP.
Обмеження стосуються сонцезахисних кремів, які містять такі компоненти, як оксибензон, октокрилен, октіноксат і парабени (а це майже всі креми). Ці сполуки пригнічують зростання молодих коралів і сприяють знебарвленню рифів.
Заборона набуде чинності з 1 січня 2020 року. Для підприємців порушення нових норм загрожує штрафом у $1000.
Зазначається, що в туристів цей косметичний засіб вилучатимуть при в'їзді в країну.
Раніше вчені з Університету Плімута провели дослідження, в якому стверджується, що викиди вуглекислого газу в океан вбивають коралові рифи і ламінарії, зменшуючи різноманітність водних тварин.