Національний банк України (НБУ) за 9 місяців утилізував 496,4 млн банкнот на суму 34,2 млрд грн. Цей показник на 18,4% (за кількістю банкнот) та на 8,5% (за сумою) менший в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомляють Українські новини.
Згідно з повідомленням, в зазначений період утилізовано банкнот за номіналами : 1 грн – 52,5 млн шт; 2 грн – 30,7 млн шт; 5 грн – 47,4 млн шт; 10 грн – 59,9 млн шт; 20 грн – 48,6 млн шт; 50 грн – 84,1 млн шт; 100 грн – 92,3 млн шт; 200 грн – 72,1 млн шт; 500 грн – 8,9 млн шт.
Вилучені з обігу Національним банком зношені та значно зношені банкноти підлягають знищенню (утилізації).
Утилізація банкнот відбувається повністю в автоматичному режимі в регіональних підрозділах Національного банку і Центральному сховищі (Київ).
Банкноти ріжуться на дрібні частини, подрібнена маса збирається в мішки або подається в спеціальний прес, який робить з подрібненої маси брикети.
Відновити порізану банкноту неможливо.
Раніше повідомлялось, що Нацбанк купить систему знищення зношених банкнот за 372,950 євро.