Останній транш антиіранських санкцій США спрямований на те, щоб звести до нуля експорт нафти з Ірану і відрізати іранські банки від міжнародних фінансів. Вже з травня експорт нафти з цієї країни впав на 1 млн барелів на день, інформує APF.
Зазначається, що США надали тимчасові пільги восьми своїм країнам-партнерам продовжувати купувати нафту. Йдеться про Китай, Індію, Італію, Грецію, Японію, Південну Корею, Тайвань і Туреччину.
«Послаблення з боку США дозволять цим країнам імпортувати обмежену кількість іранської нафти протягом 6 місяців. Вони ж дозволять Євросоюзу реалізовувати свої торгові схеми в обхід американських санкцій. Наприклад, Іран постачає Франції нафту, а Франція платить за неї не Ірану, а Італії, яка збирає на цю суму сотню автомобілів «Фіат» і відправляє Тегерану», – прокоментували в агентстві Rothschild Quest: Energy Trends.
Однак США мають твердий намір звести продажі іранської нафти до нуля.
«Спостерігайте за тим, що ми робимо. Спостерігайте, як ми вже вивели більше іранської нафти з ринку, ніж будь-коли за всю попередню історію», – заявив держсекретар США Майк Помпео.
При цьому він висловив надію, що нова угода з Іраном щодо згортання ядерної програми є можливою.
Нагадаємо, президент Рухані заявив, що Іран не зважатиме на американські санкції і надалі продовжуватиме продавати нафту та нафтопродукти.
Китай, у свою чергу, заявив, що буде продовжувати торгівлю з Іраном попри американські санкції.