Демократ Александрія Окасіо-Кортес стала наймолодшою жінкою в історії країни, яку обрали в Конгрес США, передає CNN.
29-річна Окас-Кортес перемогла на виборах в Палату представників від одного з округів штату Нью-Йорк. Раніше наймолодшою конгресвумен була Еліс Стефаник, яку було обрано до Конгресу у віці 30 років.
Окас-Кортес – не єдина жінка, яка залишить свій слід в історії проміжних виборів до Конгресу в цьому році.
За інформацією USA Today, Ільхан Омар і Рашида Тлаіб, що представляють Демократичну партію, стали першими жінками-мусульманками в Конгресі США.
36-річна Омар, що представляє штат Міннесота, є біженкою з Сомалі, вона іммігрувала в США в підлітковому віці. На попередніх виборах, як і Окас-Кортес, їй вдалося здобути перемогу над досить сильними кандидатами від Демократичної партії.
Кандидат від Мічигану Рашида Тлаіб теж виграла праймеріз у своєму штаті.
Крім того, вперше в історії до конгресу було вибрано двох жінок з корінних північноамериканських народів – Дебру Хааланд та Шаріс Девідс.
For the first time in history two Native American women have been elected to the US Congress.
– Mike Hudema (@MikeHudema) 7 листопада 2018 р.
Congratulations to both of you, Debra Haaland and Sharice Davids.#electionnight #house #Vote2018 pic.twitter.com/3nP6T2q7sU
Зазначається, що до цих виборів жінки були недостатньо представлені в Конгресі – вони становили лише 20% від загальної кількості законодавців. Однак 2018 рік у корені змінив ситуацію – понад 140 жінок виграли первинні партійні вибори, а в проміжних за місця в Палаті представників боролися 237 жінок.
Нагадаємо, після проміжних виборів 6 листопада склад нижньої палати Конгресу – Палати представників – повністю оновився. За даними американських ЗМІ, Демократична партія тепер має більшість у Палаті представників, однак республіканці зберегли контроль над Сенатом.