Рубль і ринок облігацій федерального займу (ОФЗ) в понеділок прискорили негативну динаміку на тлі морського конфлікту між РФ і Україною, повідомляє Reuters.
До 14.50 котирування пари долар/рубль розрахунками «завтра» були на рівні 66,92, і рубль опустився на 1,1% – найнижчий рівень за останні два тижні.
Пара євро/рубль розрахунками «завтра» зараз поблизу рівня 76,01, і тут рубль втратив 1,3%.
Середня прибутковість 10-річних ОФЗ зараз на рівні 8,91% річних, а в цілому від рівнів закриття п'ятниці прибутковість виросла на 13 пунктів.
Кремль може використати інцидент з Україною для відволікання від внутрішніх проблем на тлі зниження рейтингів президента Владіміра Путіна, вважає Петр Матис із Рабобанку.
«На нашу думку, це ризикована стратегія, оскільки Захід може посилити санкції відносно Росії в той час, коли економічна ситуація в РФ далека від нормальної», – сказав він.
На думку аналітиків, через «неприємний новинний потік» навколо зростання напруженості в Керченській протоці можливе продовження зниження рубля і ОФЗ.
Нафтова марка Brent набирає 1,8% з початку дня, і барель зараз коштує $59,85.
На думку дилера великого західного банку, конфлікт між Москвою і Києвом може підтримувати ринок нафти через побоювання про зрив поставок з Росії.
У неділю три кораблі українських ВМС були обстріляні і потім затримані російською прикордонною службою при спробі пройти через керченську протоку в порти України в Азовському морі. Москва звинувачує їх в незаконному перетині російського кордону, Київ назвав затримання «актом агресії» і має намір запровадити в Україні воєнний стан.