Згідно з проектом енергетичної політики Польщі, перша атомна електростанція в країні буде введена в експлуатацію до 2033 року. Про це повідомляє World Nuclear News.
Міністерство енергетики Польщі заявило, що цей документ є «відповіддю на найважливіші проблеми польської енергетики на найближчі десятиліття, і визначає напрям розвитку енергетичного сектору, включно із задачами, які необхідно реалізувати в короткочасній перспективі».
Ця політика направлена на скорочення долі вугілля в енергетичному балансі Польщі з 80% на теперішній момент до 30% до 2040 року. Згідно з планом, до2020 року на відновлювані джерела енергії припадатиме 21% енергії .
«Для скорочення обсягів викидів з енергетичного сектору треба модернізація та/або вилучення малоефективних агрегатів та їх поступова заміна на більш ефективні, – йдеться в документі. – Основним інструментом скорочення викидів буде реалізація ядерної енергетики. Атомні електростанції забезпечують стабільне виробництво енергії з нульовими викидами. В той же час, можливо диверсифікувати структуру генерації енергії за розумною ціною – високі капітальні затрати компенсуються низькою вартістю виробництва».
Згідно із графіком, до кінця цього року треба буде розробити модель фінансування проекту з будівництва АЕС, в той час як зімни до польського законодавства мають бути внесені наступного. Вибір місця для першого заводу буде зроблено в 2020 році, а вибір технологій та головного підрядника в 2021.
Перший завод – потужністю від 1,0 до 1,5 ГВт – буде завершено до 2033 року. До 2043 року планується ввести в дію ще до 20 реакторів із загальною потужністю 6-9 ГВт.
Більше про зміни у світовій енергетиці можна прочитати в матеріалі Mind «Глобальна енергетична революція: чого чекає людство у найближчі 30 років».