Вселенський патріархат схвалив проект статуту української автокефалії

Останній крок – провести собор єпископів, на якому оберуть предстоятеля

фото Офіційний сайт Президента України

Синод Вселенського патріархату в Константинополі затвердив проект статуту помісної церкви в Україні. Дату об'єднавчого собору, на якому планують обрати главу помісної православної церкви України, поки що не названо, однак відомо, що він відбудеться в грудні, повідомляє українська служба ВВС.

Засідання Священного синоду проходило в Стамбулі з 27 по 29 листопада.

«У контексті попереднього рішення Вселенського патріархату щодо надання автокефалії українській церкві та підготовки до надання патріархального і синодального томосу Священий Синод схвалив проект конституційного статуту Української церкви», – йдеться в повідомлені, поширеному для ЗМІ.

«Прийнято історичне рішення про створення автокефальної Української православної церкви. Затверджено текст томосу про надання незалежності Української церкви. Також прийнято рішення про скликання Об'єднавчого собору. Дату його проведення незабаром оголосить Вселенський патріарх Варфоломій», – сказав президент України Петро Порошенко в телезверненні в четвер увечері.

Сьогодні на Святому Священному синоді Вселенського Патріархату ухвалені історичні рішення про створення Автокефальної Української Православної церкви. Схвалено текст Томоса, а також прийнято рішення про скликання об‘єднавчого православного собору. Томос – це грамота про нашу духовну незалежність. Українська Церква стає однією з п’ятнадцяти самостійних православних церков, із яких і складається Вселенське Православ’я!

Опубліковано Петром Порошенком Четвер, 29 листопад 2018 р.

Проведення собору єпископів в Україні є одним з останніх етапів для створення незалежної автокефальної православної церкви.

На цьому зібранні українські православні єпископи мають утворити нову церковну структуру та обрати предстоятеля.

Після цього обраний керівник церкви має поїхати до Константинополя для співслужіння з патріархом Варфоломієм, де й отримає остаточно затверджений томос.

В об'єднавчому соборі української православної церкви мають взяти участь усі єпископи УПЦ Київського патріархату – понад 40, Української автокефальної православної церкви – 13, а також усі охочі ієрархи УПЦ Московського патріархату.

Нагадаємо: 11 жовтня 2018 року на синоді Вселенського патріархату був скасований акт 1686 року про передачу Київської митрополії під управління Московського патріархату.

У відповідь синод РПЦ 15 жовтня оголосив про розрив спілкування з Константинопольським патріархатом по всій канонічній території РПЦ, включаючи Україну і Білорусь.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS