Посольство США розгляне можливість надати Україні підтримку у вирішенні проблеми Одеського припортового заводу (ОПЗ), щоб відібраний Фондом держмайна інвестиційний радник Pericles Global Advisory невідкладно міг почати роботу по стабілізації роботи підприємства, передає Інтерфакс-Україна.
Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко на своїй сторінці Facebook після зустрічі в п'ятницю з представником посольства США Натаном Рінггером, главою Pericles Ребваром Берзіндж, керівником ФДМ Віталієм Трубаровим і офісом реформ Кабміну з обговорення приватизації та запуску ОПЗ.
«Очевидно, що потрібно якомога швидше запустити роботу по реструктуризації боргу, щоб не втрачати дорогоцінний час. Важливо, що сьогодні всі налаштовані на згуртовані дії і на досягнення результату», – написав він.
Накопичення величезних боргів і фактично зупинка виробничих процесів на сьогодні є найбільшою проблемою залучення...
Опубликовано Oleksandr Saenko Пятница, 30 ноября 2018 г.
Так, Саєнко підкреслив, що накопичення величезних боргів і фактично зупинка виробничих процесів на сьогодні є найбільшою проблемою залучення інвестицій в модернізацію та розвиток ОПЗ.
«Найважливіше завдання – ухвалення радника, відновлення роботи заводу і вирішення питання боргу ОПЗ перед НАК «Нафтогаз» для запуску виробництва міндобрив», – зазначив за підсумками зустрічі в.о. голови ФДМ Віталій Трубаров на своїй сторінці Facebook.
Як розблокувати процес підготовки ОПЗ до приватизації та запустити виробництво, сьогодні обговорили з Міністром Кабінету...
Опубликовано Віталій Трубаровым Пятница, 30 ноября 2018 г.
За його словами, Берзінджі відзначає поліпшення ситуації на ринку і те, що продукція ОПЗ буде конкурентною.
«Як тільки незначні судові позови будуть скасовані, а я сподіваюся, що це буде 11 грудня, Кабмін затвердить радника, і ми зможемо почати практичну роботу з боргами, розробити фінансову модель підприємства і провести прозору, успішну приватизацію ОПЗ», – підкреслив Трубаров.
Нагадамо: ОПЗ, який простоює з кінця квітня цього року, підписав договір на давальницьку переробку газу на потужностях підприємства з ТОВ «Ліберті Газ», яке здобуло перемогу у відповідному конкурсі. Запуск планувався на кінець вересня.
Однак в середині вересня перший заступник директора ОПЗ Микола Щуріков повідомив про намір заводу розірвати договір з «давальцем» ТОВ «Ліберті Газ», яке повідомило підприємство про неможливість надалі виконати умови договору з ОПЗ через різке зростання цін на газ.
В кінці вересня в новому конкурсі на «давальця» перемогла ETFX UK Group (Оман). ETFX UK Group запропонувала ОПЗ оплачувати його роботу з розрахунку $ 34 за тонну виробленого аміаку і $46,5 за тонну виробленого карбаміду, тоді як «Ліберті Газ» пропонувала відповідно $32,5 і $43.
ОПЗ називає роботу на давальницьких умовах єдиним можливим варіантом відновлення роботи в умовах провалу спроб приватизації та накопиченої заборгованості за газ перед НАК «Нафтогаз України», яка перевищує 1,5 млрд грн.