Іран продовжуватиме ракетні випробування задля нарощування своєї обороноздатності. Про це заявив офіційний представник збройних сил країни генерал Абольфазль Шекарчі, передає CNBC.
Напередодні держсекретар США Майк Помпео написав твіт, в якому звинуватив Іран у проведенні запуску балістичної ракети середньої дальності, яка може нести кілька боєголовок. На його думку, Тегеран порушив резолюцію Радбезу ООН.
«Ракетні випробування… проводяться для нашої оборони і з метою стримування, і ми їх продовжимо», – заявив Шекарчі.
Зазначається, що представник Ірану ні підтвердив, ні спростував запуск ракети.
Нагадаємо: раніше очільник Організації атомної енергетики Ірану Алі Акбар Салехі заявив, що іранське терпіння закінчується і країна відновить збагачення урану до рівня озброєння, якщо ЄС не купуватиме його нафту, згідно з умовами угоди 2015 року.
В травні цього року президент Дональд Трамп вивів США з міжнародної ядерної угоди та відновив дію антиіранських санкцій, зокрема і проти нафтового сектору країни.
Також банки Ірану відключили від міжнародної системи SWIFT.
Цього місяця Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявило, що Іран продовжує дотримуватись основних ядерних обмежень, встановлених у 2015 році, навіть, на тлі введених США санкцій.