Національний банк України в листопаді наклав на ПАТ «Укрсоцбанк» (Київ) штраф у розмірі 30 млн 454,928 тис. грн за фінансові операції з видачі готівки в сумі понад 1 млрд грн на підставі документів з ознаками фіктивності або взагалі без будь-яких підтверджуючих документів. Про це повідомляє «Інтерфакс» із посиланням на інформацію на веб-сайті НБУ.
Нацбанк також виніс банку письмове застереження, у тому числі за порушення вимог щодо ідентифікації, верифікації та вивчення клієнтів банку – публічних осіб, їх близьких або пов'язаних з ними осіб; за незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу; за порушення порядку зупинення фінансових операцій; за невиконання обов'язку відмовити в проведенні фінансових операцій; за порушення порядку реєстрації фінансових операцій, а також за порушення порядку подання спеціально уповноваженому органу інформації.
Крім Укрсоцбанку, НБУ також оштрафував ПАТ «Місто Банк» (Одеса) на 4,227 млн грн за здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу щодо операцій клієнтів.
Банк, зокрема, регулярно супроводжував операції з переведення в готівку коштів на суми, які в десятки разів перевищували заявлені клієнтами доходи, а також операції з переказу на рахунки юридичних осіб з ознаками фіктивності коштів з рахунку клієнта, які були отримані внаслідок операцій купівлі-продажу цінних паперів , емітенти яких фігурують в кримінальному провадженні як емітенти «сміттєвих» цінних паперів.
Крім того, Нацбанк виніс Місто Банку письмові застереження за незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу.
Міра впливу у вигляді письмового застереження була застосована також щодо АТ «Райффайзен Банк Аваль» (Київ). Підставою послужило невиконання обов'язку проводити первинний фінансовий моніторинг операцій, учасниками або вигодонабувачами яких є громадські діячі, їх близькі або пов'язані з ними особи, в порядку, визначеному для клієнтів високого ризику.
Як повідомлялося, UniCredit і ABH Holdings S.A. у жовтні 2016 року завершили операцію з обміну активами, у межах якої група передала холдингу 99,9% акцій Укрсоцбанку в обмін на міноритарну частку власності в ABH Holdings S.A. у розмірі 9,9%. Передбачається, що незабаром Альфа-Банк і Укрсоцбанк будуть об'єднані в один банк, що працює під одним брендом.
У ABH Holdings S.A. входять також Альфа-Банк в Україні, Білорусі, Казахстані, Росії та Amsterdam Trade Bank N.V. Дочірні компанії ABHH також здійснюють діяльність на Кіпрі й у Великобританії.
Власниками ABH Holdings S.A. є уродженець Львова Михайло Фрідман (32,8632%) і уродженець Києва Герман Хан (20,9659%), що є в даний час громадянами Ізраїлю і проживають у Лондоні, Олексій Кузьмічов – 16,3239 %% (громадянин РФ, який проживає в Лондоні), Петро Авен – 12,4018% і Андрій Косогов – 3,6716% (обидва – громадяни РФ, які проживають у Москві), а також група UniCredit SpA – 9,9%, і The Mark Foundation for Cancer Research – 3,8736%.
Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2018 року за розміром чистих активів Альфа-Банк посідав 6-те місце (56,894 млрд грн), Укрсоцбанк – 13-те місце (20,050 млрд грн) серед 82 діючих фінустанов.
Місто Банк заснований в 1993 році. За даними НБУ на 18 травня 2018 року основними акціонерами фінустанови були Іван Фурсін, який прямо і опосередковано володів 97,140513% акцій банку, громадянин Латвії Ігор Буймистер – 1,8373%. Крім того, 19 фізичних осіб володіли від 0,000085% до 0,395864% кожен.
Згідно з даними Нацбанку України, за станом на 1 жовтня 2018 року за розміром загальних активів банк займав 45-те місце (1,678 млрд грн) серед 82 банків, що діяли в Україні.
Райффайзен Банк Аваль був заснований в 1992 році. За його даними, на 1 січня 2018 року Raiffeisen Bank International володів 68,28% статутного капіталу фінустанови, ЄБРР – 30%.
Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2018 року за розмірами активів Райффайзен Банк Аваль займав 5-те місце (78,631 млрд грн) серед 82 діючих банків.