Іранські ракети несуть загрозу європейським країнам – Die Welt

За новими даними, Тегеран в 2018 році провів вдвічі більше випробувальних запусків балістичних та крилатих ракет

фото Shutterstock

Іран значно розширив свої ядерні випробування. Цим Тегеран не лише порушує умови ядерної угоди, але й за новими даними, несе загрозу для країн ЄС. Про це повідомляє німецьке видання Die Welt із посиланням на документи західних розвід служб.

Згідно з дослідженнями, лише протягом 2018 року країна здійснювала випробувальні запуски ракет середньої дальності не менше 7 разів. Крім того, Іран як мінімум 5 разів випробовував ракети ближнього радіусу дії та крилаті ракети. Використання останніх також може суперечити міжнародно-правовій базі ядерної угоди.

Видання зазначає, що мова йдеться про ракети середньої дальності «Шахаб-3», радіус польоту яких дозволяє завдати удару по південно-східним країнам ЄС.

В 2017 році було проведено 4 випробування ракет середньої дальності та лише один тестовий запуск ракети меншої дальності. Цього року кількість ракетних випробувань більш ніж подвоїлась.

Це зростання, ймовірно, буде причиною занепокоєння як на міжнародному рівні, так і в Німеччині», – підкреслює видання.

Запуски ракет, як повідомляється, Тегеран поєднує з участю країни в бойових діях в Сирії, що дозволяє йому відпрацьовувати точність ударів по різним цілям.

Нагадаємо: нещодавно держсекретар США Майк Помпео обвинуватив Іран у проведенні запуску балістичної ракети середньої дальності, яка може нести кілька боєголовок. В свою чергу  представник збройних сил країни генерал Абольфазль Шекарчі заявив, що його країна і надалі продовжуватиме ракетні випробування задля нарощування своєї обороноздатності. Інформацію про запуск він ані підтвердив, ані спростував.

Як повідомлялось, раніше очільник Організації атомної енергетики Ірану Алі Акбар Салехі заявив, що іранське терпіння закінчується і країна відновить збагачення урану до рівня озброєння, якщо ЄС не купуватиме його нафту, згідно з умовами угоди 2015 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS