Суд забрав право нараховувати збитки підприємствам-забруднювачам повітря

Шостий апеляційний адміністративний суд відхилив апеляційну скаргу Мінприроди

Фото: pixabay.com

Шостий апеляційний адміністративний суд забрав право нараховувати збитки підприємств-забруднювачів атмосферного повітря. Про це повідомляє прес-служба міністерства екології і природи.

«Шостий апеляційний адміністративний суд відхилив апеляційну скаргу Мінприроди, залишивши без змін рішення суду першої інстанції про визнання протиправним і не чинним Наказу № 639 Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10 грудня  2008 року», – йдеться в повідомленні.

Так, наказом було затверджено Методику розрахунків розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Ця методика встановлювала єдині на території України правила визначення розмірів відшкодування і стягнення збитків в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

2 серпня 2018 року  Окружний  адміністративний суд Києва  визнав вище зазначений наказ  протиправним і не чинним.

Мінприроди, не погодившись із судовим рішенням, подало апеляційну скаргу до Київського  апеляційного адміністративного суду (нині Шостий апеляційний адміністративний суд), який, на жаль, також прийняв рішення не на користь захисту українського довкілля.

Минулого тижня Мінприроди оприлюднило рейтинг «ТОП-100 найбільших підприємств-забруднювачів» за 2017 рік, яке очолило ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг», м. Кривий ріг, Дніпропетровська обл.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS