Узбецька митниця з 17 грудня 2018 року в повному обсязі відновила розмитнення товарів походженням з України, зокрема української кондитерської продукції, повідомляє прес-служба асоціації «Укркондпром».
«Констатуємо, що для українських солодощів узбецький ринок на сьогодні розблоковано, – заявив президент «Укркондпрому» Олександр Балдинюк. – Ми отримали інформацію від експортерів, що на даний момент вантажі вже розмитнюють».
Так, в асоціації відзначили роль Міністерства економічного розвитку і торгівлі України у вирішенні проблеми.
«Треба віддати належне Мінекономрозвитку та особисто першому віце-прем’єр-міністру Степану Кубіву, які працювали в режимі щоденних консультацій з експортерами та ведення переговорів з узбецькою стороною протягом всього періоду блокування українського експорту, поки розмитнення вантажів не було відновлено. Саме така наполегливість дала результат», – повідомив Балдинюк.
Президент «Укркондпрому» відзначив важливість оперативного врегулювання проблеми та розблокування узбецького ринку для кондитерської продукції у зв’язку з наближенням новорічно-різдвяних свят, коли традиційно відвантажуються на експорт найбільші обсяги кондитерки. Відсутність доступу до узбецького ринку в цей період завдала б значних збитків українським експортерам.
Нагадаємо: Узбекистан з листопада 2018 року призупинив розмитнення вантажів з України без офіційного повідомлення причин. Зокрема, надходила інформація про заблоковані вантажі з фармацевтичною, кондитерською продукцією та цукром.
Українсько-узбецький товарообіг за дев'ять місяців 2018 року становив $303,4 млн. Зокрема, український експорт в Узбекистан зріс на 82,6%, до $212,8 млн, імпорт з Узбекистану – на 11%, до $90,6 млн.
Нагадаємо: раніше парламент Узбекистану запропонував ввести санкції у відповідь щодо України, яка почала розслідування імпорту узбецьких автомобілів.