Рада виконавчих директорів Світового банку сьогодні схвалила надання Україні Гарантії на підтримку державної політики (ГПДП) у розмірі $750 млн задля сприяння реалізації важливих реформ у банківській системі, у сфері протидії корупції, сільськогосподарських земель, пенсійного забезпечення, субсидій на житлово-комунальні послуги та охорони здоров'я.
Про це йдеться у повідомленні на сайті Світового банку.
Ці реформи покликані зміцнити перспективи зростання економіки та макроекономічної стабільності в Україні.
Гарантія на $750 млн, як очікується, допоможе Україні залучити в державний бюджет на міжнародних ринках близько $1 млрд.
«У цілому програма реформування, на підтримку якої надано ГПДП, забезпечує усунення структурних проблем і є сигналом для інвесторів, що Україна здатна підтримувати динаміку реформування та усувати макроекономічну вразливість в умовах передвиборчої невизначеності 2019 року», – зазначає Сату Кахконен, директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України. «Це має особливе значення для забезпечення належного бюджетного фінансування у контексті погіршення доступу до зовнішніх ринків запозичень для країн, що розвиваються», – йдеться у повідомленні.
Зміцнення корпоративного управління державними банками, збільшення прозорості обліку сільськогосподарських земель і утворення антикорупційного суду допоможуть зміцнити ключові ринки та інститути, що мають величезне значення для інвестицій у країну та для її економічного зростання. Реформування систем пенсійного забезпечення, житлово-комунальної субсидії та охорони здоров'я допоможе знизити тиск на державний бюджет із одночасним підвищенням якості надання цих важливих державних послуг.
Як зазначається, з травня 2014 року Група СБ надала Україні $5,5 млрд (серед іншого, 4 позики в рамках політики розвитку та 7 інвестиційних позик), а також гарантію оплати газу в розмірі $500 млн. Більшість інвестиційних проектів Світового банку мають на меті підвищення якості базових державних послуг, які приносять безпосередню користь населенню завдяки підвищенню якості водопостачання, водовідведення, опалення, енергопостачання, дорожнього будівництва, соціального захисту й охорони здоров’я, а також розвитку приватного сектору.