Індекс паспортів: з яким громадянством найлегше мандрувати по світу без віз?

Україна в цьому плані значно обігнала своїх екс-партнерів по СНД

фото Shutterstock

Лідером оновленого Індексу паспортів, який визначає, наскільки багато країн можна відвідати з тим чи іншим паспортом, стала Японія. Громадяни цієї країни можуть відвідувати без візи 190 країн світу.

Рейтинг щороку складає компанія Henley & Partners, відстежуючи останні зміни в безвізовому режимі всіх країн світу.

На другому місці Південна Корея, яка за три місяці додала Індію в список безвізових країн і піднялася в Індексі на одну позицію. Сінгапур також на другому місці з показником 189 країн.

Минулого року перше місце займала Німеччина з показником 177 країн. Зараз Німеччина ділить третє місце з Францією (188 країн з безвізовим відвідуванням).

Великобританія і США продовжують втрачати позиції в Індексі, і зараз займають 6-е місце (185 країн). Значне падіння з 1-го місця в 2015 році експерти пояснюють політикою «закритих дверей» обох країн.

Українці завдяки безвізовому режиму з ЄС загалом мають безвізовий доступ в 128 країн світу. Україна займає 41-е місце зі 104-х. Такий же показник у Нікарагуа і Самоа. Рік тому громадяни України могли відвідувати без візи 114 країн світу.

За три місяці показники Молдови, Росії та Білорусі не змінилися – 122, 119 і 77 країн з безвізовим режимом відповідно.

Грузія уклала договори про безвізовий режим з 2 країнами, і тепер займає 51-е місце з показником 114 країн.

Ірак і Афганістан залишаються на останньому місці Індексу – 30 країн з безвізовим відвідуванням.

Вперше в 2019 році разом з Індексом паспортів був опублікований «Звіт про глобальну мобільність» Henley & Partners. У звіті міжнародні експерти розповідають про міграційні тренди в різних регіонах світу. Велика увага приділяється «відкритості» і «закритості» різних країн, і вплив цього на їх економічний розвиток. Також в звіті розглядаються тренди в отриманні громадянства через інвестиції як варіанти збільшення мобільності.

«Загалом інтерес до другого громадянства продовжив зростати в 2018 році, – зазначив голова правління Henley & Partners Крістіан Келін в «Звіті про глобальну мобільність». – Більше третини ультрабагатих людей, чиї статки перевищують $30 млн, уже мають другий паспорт, і 29% планують його отримати. Програми інвестиційної імміграції допомагають отримати друге громадянство кожному п'ятому заможному іммігранту».

Країни з програмами отримання громадянства через інвестиції займають високі місця в Індексі. Мальта, наприклад, займає 9-е місце з доступом у 182 країни світу. Сент-Кітс і Невіс та Антигуа і Барбуда знаходяться на високих 27-му і 28-му місцях.

Нещодавно Сент-Кітс і Невіс та Білорусь підписали договір про безвіз, який незабаром вступить в силу і зробить карибський паспорт ще більш мобільним.

Молдова, яка запустила програму «Громадянство через інвестиції» восени 2018 року, займає 46-е місце (122 країни без візи). Чорногорія на одну сходинку вище – 45-е місце з показником 123 країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS