Чистий відтік капіталу приватного сектора з РФ в 2018 році виріс в 2,7 рази, до $67,5 млрд, в порівнянні з 2017 роком, коли він становив $25,2 млрд. Про це повідомляє «Інтерфакс» із посиланням на матеріали Банку Росії.
Зазначається, що в 2018 році продовжилося зменшення зовнішніх зобов'язань банків і одночасно зросли їхні іноземні активи на тлі більш значних надходжень від експорту і накопичення валюти на рахунках після припинення її покупок рамках бюджетного правила.
«На відміну від ситуації 2016-2017 років, зріст чистого кредитування решти світу з боку інших секторів був обумовлений не тільки розміщенням іноземних активів за кордоном, але і погашенням зовнішніх зобов'язань», – пояснює регулятор.
У четвертому кварталі 2018 року ЦБ оцінює відтік капіталу з РФ в розмірі близько $36,5 млрд після $19,2 млрд в третьому кварталі, чистого припливу $4,3 млрд у другому кварталі і відтоку $16,2 млрд в першому кварталі.
ЦБ РФ повідомляв, що, за попередньою оцінкою, чистий вивіз капіталу в січні-листопаді 2018 року склав $58,5 млрд. З цього випливає, що в грудні міг бути чистий відтік капіталу в розмірі близько $9 млрд.
Чистий відтік капіталу в 2018 році за базовим сценарієм ЦБ РФ (при ціні нафти $ 70 за барель), оновленому в грудні, прогнозувався на рівні $67 млрд.
Чистий відтік нерезидентів з держпаперів РФ в четвертому кварталі 2018 року склав $0,6 млрд, за весь 2018 рік – $5,2 млрд, випливає з даних оцінки платіжного балансу РФ, опублікованих на сайті Банку Росії.