«ОККО» та «Комодівці» поставлять на 307 млн грн авіапальне для армії за завищеними цінами

Міноборони отримає пальне за цінами на 11% вище ринкових за тендерною угодою

Фото: УНІАН

Міністерство оборони 15 січня за результатами тендеру уклало дві угоди про постачання авіаційного палива РТ, ТС-1 або Джет А-1 на загальну суму 306,7 млн грн. Про це пишутьНаші гроші з посиланням на дані в системі ProZorro.

До 16 березня 2019 року Міноборони отримає 10 283 тонн авіаційного гасу по 29 790 – 29 860 грн/т, що на 5% нижче грудневих цін для армії у 31 083 – 31 645 грн/т.

Натомість це на 11% вище ринкових цін, які, за даними «Enkorr», на час укладення договорів становили 26 760 грн/т. З урахуванням різниці та обсягів пального Міноборони може переплатити постачальникам 31,5 млн грн, підрахувало видання. Разом з тим, ціни на нафту наразі нестабільні, відтак можуть наздогнати тендерний рівень. Сума угод на 2% нижча від загальної очікуваної вартості закупівлі у 313,63 млн грн. 

На обох аукціонах переможці змагалися між собою, а також із «Торговим домом «Сокар Україна» Державної нафтової компанії Азербайджанської Республіки.

Компанія «Торум» за 171,69 млн грн поставить 5 750 т авіапалива по 29 860 грн/т. Вона подало документи якості на пальне Джет-1 виробництва «Hellenic petroleum S.A.» (Греція).

«Торум» Димитрія Медведєва з Києва входить до так званої групи Грановського-Адамовського, яка виграє багатомільйонні паливні підряди Міноборони та залізниці. До неї входять фірми «Торум», «Трейд Комодіті», «Август Пром», «Мета Оіл», «Фідея», а також «Оптімус Конекшн», яка раніше називалася «Газтрейд». Торік «Оптімус Конекшн» виграла суди першої інстанції у Києві та Дніпрі проти Міноборони по контрактах на поставку палива загальною вартістю 759,47 млн грн.

Нагадаємо, у 2017 році в справі щодо поставок «Трейд Комодіті» пального для армії НАБУ затримувало одного з інвесторів компанії Володимира Трофименка, головного тендерника армії Володимира Гулєвича та заступника міністра оборони Ігоря Павловського.

Компанії «ОККО Контракт» Віталія Антонова (концерн «Галнафтогаз») за 135,04 млн грн замовили 4533 т авіапалива по 29 790 грн/т. Вона подала документи якості на паливо Джет-1 виробництва «Orlen Lietuva» (Литва) та паливо РТ виробництва ПАТ «Укртатнафта» і ВАТ «Нафтан» (Білорусь).

Раніше Mind писав, що переможець тендеру НБУ знизив ціну у півтора рази завдяки поправці до умов конкурсу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS