Одеський припортовий знайшов нового постачальника газу і запрацює з 1 лютого

Завод уклав договір з компанією «Енергетичний еквівалент» про постачання газу за давальницькою схемою

Фото: УНІАН

Одеський припортовий завод (ОПЗ) запрацює 1 лютого, поставки сировини забезпечить за давальницькою схемою компанія «Енергетичний еквівалент». Про це пише Укрінформ із посиланням на заяву першого заступника генерального директора Одеського припортового заводу Миколу Щурикова.

«Дирекція ОПЗ уклала договір з компанією «Енергетичний еквівалент», що позиціонує себе на ринку як постачальник імпортного газу на поставку сировини для запуску нашого підприємства. Зараз «Енергетичний еквівалент» формує запаси газу для ОПЗ: планується, що 24 січня компанія здійснить оплату за переробку сировини, а 25 січня номінує газ для роботи нашого заводу в лютому», – зазначив Щуриков.

Згідно з договірними зобов'язаннями, компанія «Енергетичний еквівалент» забезпечить завод сировиною для виконання 4-місячної виробничої програми.

За даними ЗМІ, новий постачальник газу для ОПЗ готовий транспортувати готову продукцію українським споживачам, оскільки має в своєму розпорядженні залізничний парк.

Пізніше Щуриков додав, що це остання спроба запуску заводу.

«Якщо цей контракт не почне працювати можливості в подальшому відновити виробництво не буде. Ми практично втратили кваліфіковані кадри і вже не маємо достатньої кількості робочих для повноцінного виробничого процесу», – написав він у Facebook.

За даними реєстру юридичних осіб, «Енергетичний еквівалент» належить Ігорю Ретівову і Валентину Сергєєву. Статутний капітал компанії – 10 000 грн.

Додамо, що ОПЗ простоювало з кінця квітня 2018 року. Підприємство з метою відновлення роботи кілька разів намагалося залучити партнера для співпраці за давальницькою схемою, але всі спроби виявилися безрезультатними. Останньою компанією, яка перемогла в конкурсі на використання потужностей ОПЗ – ETFX GROUP UK LLC, але проблеми почав створювати Фонд держмайна.

ОПЗ називає співпрацю на давальницьких умовах єдиним можливим варіантом відновлення роботи в умовах провалу спроб приватизації і накопиченої заборгованості за газ перед «Нафтогазом» у розмірі понад 1,5 млрд грн. Також, як раніше Mind писав, що ОПЗ має виплатити «Укртрансгазу» 441 млн грн.

Нагадаємо: Приватизація ОПЗ та 4 інших великих об'єктів була заблокована судовим позовом, повідомляв Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS