Російський олігарх і друг Путіна Олег Дерипаска, який буде змушений позбутися акцій En + і РУСАЛу, не зазнає ніяких збитків, стверджує видання The New York Times.
Як відомо, американський Мінфін оголосив про готовність зняти санкції з En + РУСАЛу, якщо Дерипаска відмовиться від контролю над компаніями – зменшить свою частку до менш як 50%.
Газета отримала доступ до закритої частини угоди і стверджує, що згідно з цією частиною, акції компаній будуть передані структурам, пов'язаним з Дерипаскою, а в обмін на передачу акцій ВТБ бізнесмен буде звільнений від боргів перед банком.
Наприклад, щоб знизити свою частку в En+ з 70% до 44,95%, частину акцій Дерипаска повинен передати благодійному фонду «Вольное дело», засновником якого він є. За умовами угоди, фонд отримає приблизно 21 млн акцій En+, або 3,22% компанії.
Крім того, певну частину з акцій тримають люди, пов’язані з Дерипаскою. Наприклад, колишня дружина Поліна Юмашева, яка володіє 5,2% акцій En+, її батько – 1,57%, компанія Orandy Capital Limited, пов’язана з членами сімʼї Дерипаски, – 1,78%.
Загалом якщо всі ці частки додати, вийде, що Дерипаска володітиме 57% En+, стверджує видання.
Також угода передбачає списання мільйонів доларів боргу Дерипаски перед ВТБ-банком в обмін на 92 млн акцій EN+. Таким чином, частка банку в EN+ виросте до 24%. Ще 67,4 млн акцій, за умовами угоди з владою США, Дерипаска передасть найбільшому покупцеві алюмінію у Русала компанії Glencore. Її частка в En+ складе 10,55%, пише газета.
Як пише видання, адміністрація Трампа або свідомо пішла на поступки перед олігархом-союзником Кремля, або ж її перехитрили досвідчені юристи і лобісти інтересів Дерипаски.
Нагадаємо, Сенат США, який контролюють республіканці, проголосував за рішення зняти санкції з Олега Дерипаски. Демократи виступали проти зняття санкцій. Пізніше Палата Представників (контрольована, навпаки, демократами) прийняла законопроект-резолюцію, в якому наголошується на необхідності збереження дії цих санкцій.