Учасники Всесвітнього економічного форуму в швейцарському Давосі заявили, що рівень корпоративного і державного боргу зараз фактично є вищим, ніж до фінансової кризи. У світі накопичилося $247 трлн боргу, зокрема $63 трлн, взятих центральними урядами. Про це повідомляє news.finance.ua.
Учасники зазначили, що глобальне боргове навантаження значно вище, ніж до світової фінансової кризи, близько 225% ВВП.
Заступник голови Комісії з регулювання цінних паперів Китаю Фан Синхай сказав, що китайська економіка сповільниться цього року, але це не стане крахом. У цьому році зростання, ймовірно, складе 6%.
Рей Даліо, засновник американської інвестиційної компанії Bridgewater Associates, зазначив, що є розумний шанс, що грошово-кредитна політика повинна буде стати простіше.
Даліо вважає, що є реальна проблема з точки зору кількості боргів, які США повинні будуть продати решті світу в найближчі кілька років. «Хто збирається купити цю суму боргу? Це буде проблемою. Нормальною еволюцією буде глобалізація», – зазначив він.
«За останні 40 років в Китаї не було значного фінансової кризи. Як це вдалося? У нас дуже спадний підхід до управління фінансовими ризиками. Центральний уряд постійно підтримує зв'язок з фінансовим сектором. Якщо ризики накопичуються, втручається уряд. Якщо виникають коливання, ми швидко рухаємося, щоб стримати ризик, щоб він не поширювався на всю систему, – сказав Фан Синхай. – Саме так нам вдалося вирости, не наражаючись великому фінансовому ризику. Там є урок, на який повинен поглянути решта світу».
«Сніжний ком» державного боргу. Відшукали Україну? Країни розміщені відповідно до частки зовнішнього боргу у ВВП. Дані МВФ за жовтень 2018 року.
Posted by Mind. UA on Saturday, 12 January 2019