Зовнішньоторговельний обіг України продукції (АПК) за результатами 2018 року сягнув понад $24,3 млрд. Із них – $18,8 млрд припадали саме на український агроекспорт, повідомили в Мінагрополітики.
«За результатами 2018 року український аграрний експорт зріс більше ніж на $880 млн порівняно з 2017 роком та сягнув нового рекорду – $18,8 млрд. За цей період відчутно збільшились обсяги експорту продукції АПК на ринки Азії та Євросоюзу. Український аграрний експорт до країн Азії перевищив $8 млрд, а до країн ЄС ми експортували в 2018 році аграрних та харчових продуктів на понад $ 6,3 млрд», – розповіла заступник міністра Мінагрополітики з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.
Вона додала, що торік левову частку українського аграрного експорту традиційно формували зернові культури, з часткою 38,4%, олії – 23,3% та насіння олійних культур – 10,2%.
«Також хочу виокремити товари, за рахунок яких відбулось зростання експорту. Йдеться про кукурудзу, пшеницю, насіння ріпаку, макуху, м’ясо та субпродукти птиці, різні олії, тютюн та вироби з нього, яйця, кондитерські вироби тощо», – підкреслила Трофімцева.
Зокрема, за її словами, експорт продукції рослинництва збільшився на $762,3 млн порівняно з аналогічним періодом 2017 року та склав $17,4 млрд. Вартість експорту продукції тваринництва також зросла на $118,1 млн та сягнула $1,4 млрд.
Найбільші покупці українських аграрних та харчових товарів в 2018 році – Індія, куди було експортовано продукції АПК на понад $1,8 млрд, Китай – $1,2 млрд, Нідерланди – $1,2 млрд, Іспанія – $1,04 млрд та Єгипет – $888,7 млн.
«За цей період імпорт аграрних та харчових товарів також помітно збільшився та становив майже $5,5 млрд. Найактивніше Україна купувала наступні продовольчі товари: рибу, ракоподібні та молюски, плоди, горіхи, тютюн та вироби з нього, какао боби, шоколад, олію, чай, каву та інші», – додала Трофімцева.
Раніше Mind писав, що українські аграрії збільшили експорт до країн ЄС майже на 7% за результатами січня-листопада 2018 року порівняно з роком раніше, посилаючись на Мінагро.