У Венесуелі 23 січня різко захиталося крісло під Ніколасом Мадуро: лідер опозиції Хуан Гуайдо проголосив себе Т.В.О. президента країни, і його негайно підтримали не тільки сотні тисяч жителів Венесуели, які висипали на вулиці своїх міст, а й багато країн світу. Першими Гуайдо підтримали США та особисто президент Дональд Трамп, який зазначив, що час уже покласти край диктатурі Мадуро.
Росія – давній союзник Венесуели: Москва підтримує режим Мадуро і його попередника Уго Чавеса, має спільний з Каракасом (столиця країни – ред.) бізнес в нафтовій і банківської галузі, допомагає з фінансуванням і бере участь у військових поставках.
Згідно з підрахунками Reuters, російський уряд і державна «Роснефть» з 2006 року надали Венесуелі позики на суму $17 млрд.
Reuters наводить основні дані про зв'язки Росії і Венесуели:
Державний борг
- У листопаді 2017 року Росія реструктуризувала борг Венесуели на $3,15 млрд. Новий графік погашення заборгованості передбачає платежі протягом 10 років.
Банки
- У Росії та Венесуели є спільний банк – Єврофінанс Моснарбанк, який виходить в сотню найбільших в РФ за активами. Венесуелі належить 49,99% банку, а Газпромбанк (опорний банк Газпрому) і державний ВТБ володіють по 25% акцій.
Звʼязки «Роснефть» і PDVSA
Найбільша нафтова компанія РФ «Роснефть» має кілька проектів у Венесуелі і видані кредити під заставу поставок нафти.
Станом на кінець третього кварталу 2018 року заборгованість PDVSA перед «Роснефтью» становила $3,1 млрд.
Російські нафтові компанії у Венесуелі
«Роснефти» належать частки в кількох проектах у Венесуелі. Загальний видобуток нафти на цих активах в 2017 році склав 8 млн тонн або 161.000 барелів на добу.
Частка «Роснефти» у видобутку на цих проектах, згідно з останніми публічними даними, становить 3 млн тонн.
Зокрема, «Роснефть» бере участь в таких проектах у Венесуелі:
Консорціум «Роснефти» і «Газпромнефти» володіє 40% венесульского активу Хунін-6, PDVSA – 60 відсотками.
Напередодні грудневого візиту Мадуро в Москву глава «Роснефти» Ігор Сечин літав у Каракас, щоб обговорити з венесуельським президентом Мадуро затримку поставок нафти для погашення кредитів, виданих «Роснефтью», зазначає Reuters.
Більше про переворот у Венесуелі в матеріалі Mind «Мадуро, на вихід! США і ще 11 країн визнали нового президента Венесуели».