«Темний бік Кремля»: оприлюднено 190 Гб таємних матеріалів щодо Росії і Донбасу

Журналісти зібрали в одному місці всі викрадені хакерами бази секретних листувань російських чиновників

фото Shutterstock

Проект Distributed Denial of Secrets (DDOS) оприлюднив масштабну колекцію документів з Росії, отриману шляхом хакерських зламів та витоків інформації, пише The New York Times. Обсяг матеріалів вражає – 190 гігабайтів.

Велика частина із цих матеріалів проливає світло на російську війну в Україні, а також на зв'язки між Кремлем і Російською православною церквою.

База отримала назву «Темний бік Кремля» і включає сотні тисяч повідомлень і файлів російських політиків, журналістів, олігархів, релігійних діячів і націоналістів/терористів в Україні». Ці електронні листи і повідомлення були зламані в різний час різними групами хакерів.

Зокрема, оприлюднено «пошту Суркова», відповідальність за злам якої в 2016 році взяла на себе група «Український кіберальянс». Це листування помічника президента РФ Владислава Суркова, який курирує Донбас. Частина з них стосується ситуації на окупованих територіях.

У базі також є листування лідера Асоціації православних експертів Кирила Фролова з адміністрацією президента РФ, також зламане «Українським кіберальянсом». У цих листах описуються проекти протидії євроінтеграції України.

Більшість витоків, які публікувалися останні 10 років, пізніше виявлялися недоступні. Вони були видалені самими хакерами або власниками файлових сховищ. Тепер DDoS зібрали їх в одному місці.

Також опубліковано матеріали спроб фальсифікації катастрофи пасажирського літака рейсу МН17, збитого над Донбасом у 2014 році.

Новий сайт працює за моделлю WikiLeaks – запрошує хакерів та інформаторів надсилати конфіденційні документи.

The New York Times пише, що українські хакери наполегливо працювали над викриттям російської підпільної діяльності в окупованому Криму та ОРДЛО, бізнесмени використовували хакерів проти суперників, активісти прагнули викрити правопорушення з боку поліції та силових структур.

Одна із засновників DDoS – американська журналістка Емма Бест. Вона повідомила ВВС, що сайтом займається близько 20 осіб, які живуть у різних країнах, однак більшість з них вважають за краще не називати себе.

За матеріалами ВВС, Українська правда

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS