Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький від вересня 2018 року отримав понад 436 000 грн премії, незважаючи на догану після «акваріумних плівок», повідомляє Центр протидії корупції (ЦПК).
Про те, що Холодницький отримував премії протягом вересня – грудня 2018 року, стало відомо з відповіді Генпрокуратури на запит ЦПК.
Як відомо, 26 липня 2018 року Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів притягнула до дисциплінарної відповідальності та наклала на Холодницького стягнення у виді догани через записи з кабінету керівника САП.
Із оприлюднених записів розмов із кабінету Холодницького з’ясувалося, що керівник САП радив своєму товаришеві – свідку в справі, як поводитися на допитах і як свідчити, інформував фігурантів справ про хід розслідувань, а також надавав незаконні вказівки прокурорам і порушував норми етики щодо спілкування з підлеглими.
Проте на думку прокурорської комісії, Холодницький не наговорив на звільнення, тому його вирішили залишити на посаді та обмежитись лише доганою.
Після цього керівник САП скаржився журналістам, що через догану він рік буде без премії. Однак він фактично не отримав премію лише за серпень 2018 року, оскільки наказ про догану генпрокурор Юрій Луценко виніс 16 серпня 2018 року.
Хоча очевидно він знав, що згідно з Положенням про преміювання працівників органів прокуратури, Національної академії прокуратури України та членів Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, премія не виплачується працівникам за місяць, у якому накладено дисциплінарне стягнення. Це положення Луценко оновив 2017 року.
Від вересня Холодницькому нараховували щомісячну премію, яка залежить від його окладу в 63 400 грн.
Окрім того, Луценко в порушення свого ж положення нагородив Холодницького премією з нагоди Дня прокуратури в розмірі 40% від фонду оплати праці – приблизно 35 000 грн. Адже згідно з пунктом 8 цього положення, з нагоди свят премії не можуть виплачуватися у випадку наявності дисциплінарного стягнення.
Нагадаємо: Служба безпеки з червня 2018 року розслідує кримінальну справу щодо дій керівника САП Холодницького, за ознаками кримінальних правопорушень: підбурювання свідка до створення штучних доказів захисту і розголошення відомостей розслідування.
Як писав Mind, детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) прослуховували кабінет головного антикорупційного прокурора Назара Холодницького, для чого в акваріумі поруч із його робочим столом установили «жучки», завдяки яким було записано декілька розмов, через які НАБУ вимагає звільнення очільника Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП).
Пізніше НАБУ оприлюднило фрагменти записів з кабінета керівника САП.