Соціальні мережі, які вчасно не видаляють шкідливий контент, в тому числі той, який несе шкоду ментальному здоровʼю підлітків, можуть бути заблоковані, попередив міністр охорони здоров'я Великобританії Метт Хенкок.
Про це він сказав, виступаючи в ефірі каналу ВBC: «Якщо вони відмовляються робити те, що повинні, тоді ми будемо переслідувати їх у правовому полі», – сказав він.
Однак, за його словами, було б краще спільно з соціальними медіа працювати над проблемою підліткового суїциду.
14-річна Моллі Рассел наклала на себе руки в 2017 році після перегляду депресивного і суїцидального контенту в соцмережах. Її батько вважає, що Instagram «допоміг вбити» його доньку, сказав він в інтерв’ю ВВС.
Міністр Метт Хенкок в зв'язку з самогубством дитини закликав соцмережі видалити матеріали, які пропагують самоушкодження і самогубство.
На питання про те, чи можна заборонити соцмережі, Хенкок сказав: «Зрештою, у парламенту є така санкція, так», однак додав: «Але я б не хотів, щоб усе так закінчилося».
В Instagram пояснили, чому не завжди видаляють матеріали про суїциди, депресії. На їх думку обмін інформацією в мережі та спілкування з іншими людьми можуть допомогти.
«Замість цього ми надсилаємо людям, які переглядають або публікують такий контент, повідомлення, які скеровують їх у групи, де вони можуть отримати психологічну допомогу», – сказав представник Instagram.
Facebook, якому належить Instagram, заявив, що їм «дуже шкода». Інтернет-гігант заявив, що для контенту з пропагандою самогубств «немає місця на нашій платформі».
За інформацією Papyrus – організації, яка займається запобіганням самогубств серед молоді, на минулому тижні з нею зв'язалися близько 30 сімей, які вважають, що саме соцмережі відіграли важливу роль у доведенні їхніх дітей до самогубства.
«Відколи BBC вперше підняв ця тему шість днів тому, у нас був сплеск дзвінків, і всі вони говорили одне й те саме», – сказала представник організації.
Міністр Хенкок сказав, що він «з жахом» дізнався про смерть Моллі і докладе всіх зусиль, щоб захистити молодь від самогубств.