Южаніна: деякі митниці саботували розмитнення «євроблях», змовившись із брокерами

Сьогодні розмитнюється 4,5-5 тисяч автомобілів за день, з них половина – «євро блях», решта – автомобілі, які раніше не заїжджали в Україну

Фото: facebook/NinaIuzhanina

Лише невелика частина тих, хто ввозив в Україну дешеві нерозмитнені автомобілі на євро номерах, робили це через відсутність коштів на більш дорогі авто і бажання зекономити. Тоді як левова частка – це ті, хто просто робили на цьому бізнес.

Про це заявила голова парламентського комітету з питань податкової і митної політики Ніна Южаніна в інтерв’ю виданню «РБК-Україна».

Закон порушували не лише «автолюбителі», які ввозили в країну машини і надавали про них недостовірну інформацію. З ними заодно діяли як працівники митниці, які пропускали такі авто в країну і не реагували, не дивлячись на норми Митного кодексу, так і правоохоронці, які не зупиняли і не повертали у законне русло тих же митників і людей, які користувалися ситуацією.

«Вся система пригальмувала», – зазначає Южаніна.

При цьому навіть після набрання чинності законів про розмитнення деякі митниці продовжували саботувати їх виконання.

«Протягом четвертого тижня роботу саботували деякі митниці, влаштувавши змову між митними постами і брокерами. Підігрівали цей саботаж люди, для яких це раніше був бізнес. Вони і самих людей підігрівали не їхати розмитнюватися, і митників, щоб вони не давали людям можливості розмитнюватися. Досі лунають заклики до людей, щоб вони активно не розмитнювали авто, бо нібито є шанс досягти чогось нового», – розповідає Южаніна.

«Але я прошу всіх людей, кого це стосується, використати цей час, щоб знайти можливість для розмитнення автомобілів», – закликала глава парламентського комітету.

«Сьогодні розмитнюється 4,5-5 тисяч авто в день. З них 40-50 відсотків так званих «євроблях», решта – автомобілі, які раніше не заїжджали в Україну», – уточнила вона.

На її думку, сьогодні кожен водій має можливість людині пройти митне оформлення і поставити автомобіль на облік в Україні. Усе решта – спекуляції і викручування інформації на користь людей, які протидіяли цьому процесу або бачать, як через нього можна реалізувати свої політичні амбіції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS