США розпочали виробництво ядерних боєголовок малої потужності

На озброєння їх передадуть до кінця вересня 2019 року

фото Wikipedia

Завод з виробництва ядерного зброї «Пентекс» в американському штаті Техас почав збірку «першого серійного зразка W76-2» – ядерної боєголовки малої потужності (5-7 кілотонн). Про це йдеться в прес-релізі Національного управління ядерної безпеки (NNSA), що надійшов у вівторок, 29 січня, в розпорядження DW.

Цей запуск, за словами представників NNSA, «свідчить про здатність NNSA досягти суттєвої програмної віхи» при «реалізації масштабної національної ініціативи в області безпеки». Вона здійснюється в рамках ядерної стратегії Пентагону, ініційованого адміністрацією Дональда Трампа в 2018 році.

В Національному управлінні ядерної безпеки заявили, що очікують, що перша партія боєголовок буде передана ВМС до кінця 2019 фінансового року, тобто до 30 вересня.

Ядерна боєголовка W76-2 піде на оснащення триступеневих твердопаливних балістичних ракет Trident ІІ, що стоять на озброєнні військово-морських США і розміщуються на американських підводних човнах.

Зазначається, що наразі у розпорядженні Пентагону є 14 ракетоносців, які несуть по 24 Trident ІІ. C 1970-х років вони були обладнані ядерними боєголовками W76-0. У 2008 році було прийнято рішення про їх модернізацію до рівня W76-1 потужністю близько 100 кілотонн. Боєголовка W76-2 створена на основі наявного блоку шляхом зняття другого ступеня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS