Facebook платить користувачам $20 на місяць за встановлення VPN-сервісу, який за ними стежить

В рамках програми дослідження аудиторії соцмережа платить користувачам віком від 13 до 35 років і, таким чином, «купують» їхню конфіденційність

фото pixabay.com

Відчайдушно потребуючи даних про своїх конкурентів, Facebook таємно платить людям за встановлення VPN «Facebook Research», який дає компанії доступ до абсолютно усіх телефонних та онлайн активностей користувача. Про це дізналось видання TechCrunch.

Соціальну мережу, як зазначається «ловили» на подібному і раніше. Зокрема, мова йде про додаток Facebook Onavo Protect, який Apple заборонила в червні минулого року.

Facebook визнала, що запустила програму дослідження аудиторії в 2016 році. З моменту її запуску, компанія платить користувача віком від 13 до 35 років $20 на місяць, щоб «купити» їхню конфіденційність. Компанія також просить їх робити скрін-шоти історії замовлень на Amazon.

Журналісти TechCruch довідались, що додатком керують через служби бета-тестування Applause, BetaBound та uTest, щоб приховати причетність Facebook.

На прохання видання, експерт з безпеки компанії Guardian Mobile Firewall Вілл Страфач детально розглянув відпоовідний додаток Facebook. За його словами, він дає змогу компанії «безперервно збирати наступні дані: особисті повідомлення в соціальних мережах та месенджера, в тому числі відео та фото матеріали, електронні листи, історії веб-пошуку та, навіть, інформацію про місцезнаходження користувача в певний час».

Стратегія показує, наскільки далеко може зайти Facebook  і скільки вона готова заплатити, щоб зберегти свою домінуючи позицію, навіть ризикуючи порушити правила платформи Apple для iOS, від якої вона залежить.  Наголошується, що генеральний директор Apple Тім Кук неодноразово критикував методи збору даних Facebook.

Видання зазначає, що VPN-сервіс продовжує і далі працювати  на Android.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS