Індекс ділових настроїв в єврозоні впав нижче нуля

Таким низьким цей показник був востаннє у 2014 році

фото pixabay.com

Експерти набагато песимістичніше оцінюють перспективи розвитку економіки в єврозоні. Показник барометра ділових настроїв у І кварталі поточного року обвалився з 6,6 до  -11,1 пунктів і в результаті вперше з 2014 року знаходиться нижче нуля. Про це повідомив мюнхенський Інститут економічних досліджень ifo, передає DW.

Найсильніше скоригували прогнози в бік зниження експерти у Франції та Бельгії.

«Очікування щодо кон'юнктури у Франції просто обвалилися», – зазначив глава ifo Клеменс Фюст.

У Бельгії експерти значно нижче оцінюють як перспективи, так і поточну ситуацію. В Італії знову зафіксована найнижча оцінка поточної економічної ситуації в усій єврозоні. Що стосується перспектив, то оцінки італійських експертів також знаходяться на дуже низькому рівні.

У Німеччині тільки в січні індекс ділових настроїв впав до найнижчого рівня за останні майже три роки.

«Німецька економіка знаходиться в стані спаду», – вказав Фюст. Уряд ФРН також більш скептично оцінює економічні перспективи і помітно скоригував прогноз зі зростання економіки на поточний рік до 1%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS