Туреччина загальмувала в Босфорі 59 російських танкерів із нафтою

Російські судна змушені стояти на виході з Чорного моря по 16 днів

фото pixabay.com

Рішення Туреччини змінити правила судноплавства через Босфор і Дарданелли значно ускладнило поставки російської нафти в Європу через Чорне і Середземне море, повідомляє Finanz.ru.

6 лютого в очікуванні дозволу на прохід турецькою протокою стояли 55 суден. Серед них були 26 танкерів класу Aframax і 21 – класу Suezmax. На їх борту сумарно знаходиться понад 41 млн барелів нафти.

Пізніше затор збільшився ще на чотири танкери з 2,3 млн барелів «чорного золота».

Якщо раніше проходження протоки затягувалося приблизно на 1–2 дні, а минулої зими це було не більше 5–6 днів, то тепер середній термін очікування на виході з Чорного моря становить 16 днів, а на вході – 15.

У результаті кожен танкер, що перевозить російську нафту, а потім повертається в порт для нового завантаження, змушений майже місяць проводити в очікуванні біля кордону турецьких територіальних вод.

Такі затримки почалися восени, після зміни владою Туреччини правил навігації. Зокрема, Анкара розширила список суден, які зобов'язані використовувати буксир при проходженні через протоки.

Видання зазначає, що порт Новоросійськ значно відстає від графіка у зв’язку зі спізненням танкерів. Через цей порт РФ продає близько 14% всієї нафти, що йде на експорт, або близько 720 000 барелів на день.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS