Пасажирський потяг «Чотири столиці» Київ – Мінськ – Вільнюс – Рига може бути продовжений до Таллінну вже цього літа, передає err.ee.
Про це виданню повідомили в державній компанії Eesti Raudtee.
«Представники Естонської залізниці минулого тижня зустрілися з українськими колегами і отримали огляд результатів проекту поїзда. Українська сторона готова продовжити потяг до Таллінну. Наша компанія також почала роботу зі з'ясування місцевого інтересу до проекту», – повідомила завідуюча відділом комунікацій Eesti Raudtee Моніка Ліллес.
За її словами, Eesti Raudtee хоче залучити до обговорення можливих зупинок і графіка руху місцеві самоврядування Південної Естонії. «Якщо цей проект виправдає себе з точки зору всіх сторін, то, за попередніми даними, потяг може бути продовжений до Таллінну вже на початку літа», – резюмувала Ліллес.
«Раніше естонська сторона, розглядаючи свою участь в проекті, взяла час на аналіз економічної складової проекту, зокрема його рентабельності. Зі свого боку можемо відзначити, що за період курсування потяг вже перевіз близько 5 000 пасажирів, а його середня заповнюваність становить майже 60%, що наочно демонструє привабливість нового проекту», – прокоментував голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.
За його словами, для продовження маршруту поїзда до Таллінна є всі технічні можливості.
Нагадаємо: потяг Київ – Мінськ – Вільнюс – Рига почав курсувати з 28 вересня 2018 року. З 30 січня цього року замість одного разу на тиждень потяг обслуговує маршрут раз на чотири дні.