Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що Росія взяла паузу і не хоче брати участь у переговорах стосовно врегулювання ситуації в Україні до закінчення виборів президента. Про це Волкер сказав на полях Мюнхенської конференції з безпеки, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
«Ми завжди виступаємо за те, щоб зустрітися і поговорити. Росія не проявляє ніякого інтересу чи прогресу в цьому питанні. Фактично вони сказали, що не хочуть нічого робити під час президентських виборів», – сказав Волкер.
Спецпредставник США також наголосив, що мінські угоди не працюють належним чином через Росію.
«Вони ніколи не працювали добре, оскільки Росія відмовлялася їх імплементувати. Ніколи не було припинення вогню, відведення важкого озброєння чи якоїсь співпраці з цього питання», – пояснив він.
«Мінські угоди надзвичайно важливі, і нам би хотілося, щоб вони були реалізовані. Мир, відведення важкого озброєння, якщо нам вдасться створити умови – для проведення виборів, амністії, імплементації спеціального статусу Донбасу, відновлення українського контролю і суверенітету над територією. Це те, про що йдеться в Мінських угодах, і ми всі підтримуємо їх. Необхідно тільки імплементувати їх», – підкреслив спецпредставник Держдепартаменту.
Раніше Волкер заявив, що Росія щоденно протягом усіх чотирьох років, які минули з часу підписання Мінських угод, порушує їх умови. Він нагадав, що ще 4 роки тому РФ підписала Мінські угоди, які містив пункт про припинення вогню 14 лютого, однак через тиждень російські війська захопили Дебальцеве.
Як відомо, вибори президента України відбудуться 31 березня. На пост глави держави претендують 44 кандидати.