США та Китай почали в загальних рисах визначати зобов’язання щодо найскладніших питань для припинення торгової війни, яка триває понад півроку між двома найбільшими економіками світу. Про це повідомляє Reuters.
Видання зазначає, що погляди офіційних представників двох держав, які наразі проводять переговори у Вашингтоні, розходяться щодо вимог, які пред’являє адміністрація Дональда Трампа щодо структурних змін в економіці Китаю. Але джерела наголошують, що в ході перемовин починають вимальовуватись загальні риси майбутньої торгової угоди, оскільки сторонам треба встигнути до 1 березня, коли добіжить кінця їхнє 90-денне перемир’я.
Учасники переговорів складають шість меморандумів про взаєморозуміння зі структурних питань. Мова йде про такі теми, як примусова передача технологій та кібершахрайство, права інтелектуальної власності, сфера послуг, валютне врегулювання, сільське господарство та нетарифні бар’єри в торгівлі.
Одне з джерел повідомило, що переговори можуть закінчитись невдачею, але робота над меморандумами стала значним кроком до того, щоб змусити Китай піти на конкретні зобов’язання з вищезгаданих питань.
США неодноразово обвинувачували Пекін у тому, що він змушує американські компанії, які ведуть бізнес в Китаї, ділитись своїми технологіями з місцевими партнерами та розкривати секрети інтелектуальної власності.
Чиновники адміністрації Трамп також виступають проти нетарифних бар’єрів в Китаї, включно з промисловими субсидіями, нормативними актами, процедурами ліцензування та інші практики, які за їхніми словами, не пускають товари із США в Китай або дають місцевій продукції несправедливу перевагу на ринку.
Міністр фінансів США Стівен Мнучін закликав Китай відкрити свої фінансової ринки послуг для більшої кількості іноземних компаній, зокрема платіжних систем Visa и MasterCard, які роками очікують доки Китай виконає свою обіцянку та дозволить їм працювати там.
Що стосується валюти, офіційні представники США застерегли Китай від девальвації юаня задля отримання конкурентної переваги після того як китайська національна валюта значно ослабла відносно долара минулого року.
Крім того, сторони також розглядають список із 10 товарів, які Китай купуватиме у США для скорочення сальдо торгового балансу. Головним чином мова йде про сільськогосподарську продукції, енергоносії та напівпровідники.
Якщо сторони не дійдуть згоди до 1 березня, США обіцяли підвищити мита з 10% до 25% на імпорт товарів з Китаю на загальну суму $200 млрд.