Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) найчастіше контактують з правоохоронцями Латвії, Кіпру, Великобританії, Німеччини та Швейцарії. Про це пише Deutsche Welle із посиланям на заяву НАБУ від 20 лютого.
«Українська корупція залишила слід у 65 країнах світу», – зазначили у відомстві, яке займається розкриттям кримінальних корупційних правопорушень з боку вищих посадових осіб та владних функціонерів.
НАБУ з моменту свого заснування надіслало до компетентних органів інших держав уже майже півтисячі запитів. З них 118 – у другому півріччі 2018 року, на 52 з яких уже отримана відповідь, сказано в повідомленні.
90 відсотків запитів до НАБУ від закордонних колег виконані, додали у відомстві. Мета запитів – з'ясування обставин вчинення корупційних злочинів.
Важливість міжнародної співпраці пояснюють тим, що більшість корупційних схем у діяльності державних підприємств та реалізації національних проектів передбачає участь компаній, що зареєстровані за кордоном. Зазвичай вони виступають у ролі посередників, які залишають у себе левову частку доходів державних компаній.
НАБУ попередньо підрахувала, що через корупцію за участю іноземних контрагентів Україні завдано збитків на суму близько 7 млрд грн за друге півріччя 2018 року.
Раніше Mind писав, що Україна покращила свої показники в «Індексі сприйняття корупції-2018».