Китай і США зможуть наблизитися до вирішення торгових суперечок в найближчі кілька місяців, оскільки сторони досягли консенсусу з ключових питань. При цьому фінансовий директор Huawei Мен Ваньчжоу може бути звільнена вже в квітні, пише South China Morning Post з посиланням на високопосадовця Комуністичної партії КНР Се Маосуна.
При цьому він вважає, що відносини між Вашингтоном і Пекіном вже ніколи не будуть колишніми, навіть якщо вдасться досягти прийнятних для обох сторін домовленостей.
За його словами, «в березні повинна бути укладена угода, і Мен Ваньчжоу, ймовірно, буде випущена в квітні або травні».
Як відомо, фінансовий директор Huawei Мен Ваньчжоу, дочка засновника компанії Жень Чженфея, була заарештована в Канаді 1 грудня за запитом США. Причиною для затримання стало звинувачення в порушенні режиму американських санкцій.
Прокуратура США звинуватила Мен і Huawei в шахрайстві шляхом приховування платежів від продажу обладнання Ірану в порушень санкцій США. Засновник Huawei заявив в інтерв'ю CBS на цьому тижні, що арешт його доньки був «політично мотивований».
12 грудня Маньчжоу була звільнена під заставу в $7,5 млн, проте досі залишається на території Канади. Американська влада намагаються домогтися її екстрадиції в США.
За словами Се Маосуна, Мен опиниться на волі завдяки контрзаходам з боку Китаю. Зокрема, мова йде про затримання двох канадських громадян, обвинувачених у створенні загрози державній безпеці, з метою чинення тиску на Канаду.
У четвер і п’ятницю в США проходять переговори на найвищому рівні щодо американсько-китайських відносин. З американської сторони їх очолюють міністр фінансів Стівен Мнучін і торговий представник Роберт Лайтхайзер, з Китаю на переговори прибув віце-прем'єр Держради КНР Лю Хе.
На думку Се, сторони зможуть вирішити деякі зі своїх розбіжностей.
«США не відмовляться від усіх своїх мит, оскільки хочуть залишити простір для переговорів, – сказав він. – Ймовірно, буде ще один раунд переговорів, і до червня більша частина мит на китайські товари вартістю $250 млрд буде скасована».
Серед реформ, до яких США підштовхують Китай, – захист інтелектуальної власності, заборона примусової передачі технологій і відмова від промислових субсидій, які спотворюють ринок.