ОЕСР розробила План дій щодо реформи енергетичного сектору України та управління Нафтогазом

Проект, орієнтований на реформування енергетичного сектору України, фінансує уряд Норвегії

Фото: УНІАН

Своє бачення розвитку ситуації в енергетичному секторі України ОЕСР виклала у спеціальному звіті, який представила робоча група Організації.

У звіті визначені головні здобутки реформування держсектору. Серед них – схвалення нового законодавства про приватизацію, затвердження Основних засад впровадження політики власності щодо суб’єктів державного сектору, а також розробка і впровадження окремих політик для 15 особливо важливих для економіки держпідприємств.

Окремо спеціалісти організації відзначили оновлення механізму роботи Комітету з призначень і професійний рівень висування кандидатур керівників та членів наглядових рад. В ОЕСР вважають позитивним український досвід формування наглядових рад та будування системи моніторингу 100 найбільших державних підприємств. Амбітними, на думку фахівців, є й програма реформування сектору природного газу та прийнятий план дій щодо корпоративного управління НАК «Нафтогаз України», де працює незалежна наглядова рада.

Серед рекомендацій ОЕСР державі як власнику та акціонеру, в тому числі «Нафтогазу України»: оновлення правових та нормативних засад роботи підприємств державної форми власності та створення професійного органу з функцією координації підприємств державної форми власності. Також ОЕСР запропонувала ухвалити корпоративну стратегію «Нафтогазу України» із забезпеченням балансу між державними та корпоративними цілями, усуненути конфлікт інтересів при виконанні різних функцій організаціями-власниками, що працюють у секторі вуглеводневих речовин та запровадити прозорий та нейтральний для конкуренції механізм компенсації ПСО.

Рекомендації для «Нафтогазу» такі: перш за все, виконати відокремлення діяльності з транспортування газу, що передбачено в Законі України «Про ринок природного газу», а також надати необхідні повноваження наглядовій раді та вдосконалювати якість розкриття фінансової та нефінансової інформації.

Окрему увагу фахівці ОЕСР звернули на питання обмеження максимального рівня винагород для голів і членів виконавчих органів держкомпаній та членів наглядових рад підприємств державного сектору – в тому числі і «Нафтогазу України». 

Проект, орієнтований на реформування енергетичного сектору України, фінансує уряд Норвегії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS