KPMG оприлюднила рейтинг готовності країн до появи на вулицях безпілотних авто

За отриманими результатами, Нідерланди мають найсприятливіше законодавство, технології та інфраструктуру та посідають 1-ше місце рейтингу

фото Shutterstock

Нідерландська компанія KPMG оприлюднила результати щорічного аналізу країн за їх готовністю до впровадження безпілотних автомобілів – Autonomous Vehicles Readiness Index.

Лідерами цьогорічного рейтингу стали Нідерланди, Сінгапур та Норвегія. Сполучені Штати, які минулого року посідали 3-те місце, спустились на одну сходинку вниз.

Серед 25 країн, що порівнювались, найменш готовою до впровадження автономних авто стала Бразилія.

Топ-10 країн, які найбільше готові до появи безпілотників на своїх вулицях, виглядає наступним чином:

KPMG оприлюднила рейтинг готовності країн до появи на їхніх вулицях безпілотних авто

KPMG включила до рейтингу 25 країна та оцінювала їх за 25 критеріями, об’єднаних у чотири групи: законодавство, розвиток технологій, розвиток інфраструктури та рівень сприйняття безпілотників громадянами.

Нідерланди у загальному рейтингу посіли 1-ше місце. Експерти оцінили, що країна є прикладом того, як треба готувати решту держав до впровадження нового транспорту.  Якщо розглядати окремі пункти, то Нідерланди посіли 2-ге місце за індексом прийняття громадянами автономного транспорту, 5-те – за законодавчим регулюванням, крім того, країна отримала високі результати з багатьох індивідуальних пунктів, наприклад, частка ринку електромобілів. Важливу роль зіграла і влада країни, яка планує в найближчому майбутньому мати не менше сотні безпілотних вантажівок, які здійснюватимуть міжнародні перевезення до Німеччини та Бельгії. На додачу до цього, Мінінфраструктури анонсувало підключення самохідних авто до мережі 5G та встановлення 1200 розумних світлофорів. Експерти врахували і той факт, що минулого року в країні було дозволено експериментальне використання автономних транспортних засобів.

У Сінгапурі влада відкрила спеціалізований центр передового досвіду в галузі тестування та вивчення самохідних транспортних засобів. У 2019 році в країні будуть прийняті нові правила дорожнього руху, які враховуватимуть безпілотні авто. Влада оголосила, що у трьох районах Сінгапуру будуть запроваджені безпілотні автобуси. Втім, за індексом технологій та інновацій країна має відносно низький показник і посідає лише 15-те місце. На додачу Сінгапур обкладає високими податками власників звичайних автомобілів, що має посприяти поширенню електрокарі та безпілотників.

Норвегія, яка посіла в рейтингу почесне 3-тє місце, 1 січня 2018 року дозволила тестування безпілотних транспортних засобів на дорогах загального користування. У травні минулого року в країні були запущені автономні автобуси. Проте законодавством передбачено, щоб на початкових етапах за кермом все ж був присутній водій, а також встановлено максимальну швидкість у 12 км на годину. Норвегія має найбільший ринок електрокарів у світі, що посприяло потраплянню країни на 2-те місце за індексом технологій та інновацій. Популярністю електрокарів у Норвегії зумовлена щедрими податковими пільгами, безкоштовними зарядними станціями та дешевою електроенергією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS