Російські торгові асоціації (компаній інтернет- і роздрібної торгівлі – АКІТ і АКОРТ, торгових компаній і товаровиробників електропобутової і комп'ютерної техніки – РАТЕК) попросили антимонопольну службу (ФАС) порушити справу проти міжнародних платіжних систем Visa і Mastercard за встановлення нібито зависоких тарифів. Про це повідомляють «Вєдомості».
Ритейлери вважають, що вони, зловживаючи своїм домінуючим становищем на ринку, встановили несправедливий розмір міжбанківської комісії (інтерчейндж).
Цю комісію банк, що обслуговує торгову точку, – еквайєр – платить банку, що випустив карту. Як правило, її розмір встановлюється як відсоток від суми операції і залежить від типу торгової точки і категорії карти. За рахунок одержуваної комісії емітенти окупають витрати на випуск та обслуговування карток, програми лояльності, інвестують в нові сервіси і безпеку.
Заявників не влаштовує, що при оплаті картами в різних торгових точках платіжні системи встановлюють різний інтерчейндж, і вони вважають це дискримінацією за галузевою ознакою. Сам розмір інтерчейнджу торговці вважають надмірно високим і невиправданим в умовах досить розвинутого ринку.
MasterCard в бесіді з виданням відзначила, що розмір комісії встановлюється виходячи з мети зробити платіжні картки більш цікавим, доступним та безпечним інструментом. Visa не відповіла на запит.
Нагадаємо: раніше президент РФ Владімір Путін назвав існуючі комісії для ритейлерів при оплаті картками у 3% надто високими. Це, на його переконання, заважає росту е-торгівлі. Тоді ж і ФАС розпочала своє перше масштабне дослідження конкуренції на ринку еквайрінгу.