Відсьогодні, 1 березня 2019 року, стартувало добове балансування на ринку природного газу. Про це повідомила Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА).
«Бізнес-спільнота однозначно вітає запуск балансування. Це дозволить спростити процедуру купівлі-продажу природного газу, зняти фінансове навантаження на гравців ринку та запровадити нові сучасні торгівельні інструменти», – пояснив керівник департаменту з представництва інтересів компаній-членів ЄБА Ігор Гоцик.
Перехід на добове балансування дозволить стати ринку більш прозорим та відкритим, за словами представника ЄБА. Він додав, що електронна платформа приходить на заміну старим методам подання інформації – у паперовому вигляді. При цьому впровадження добового балансування важливе з точки зору співпраці з суміжними європейськими операторами, які відповідно до вимог законодавства ЄС, балансують систему в добовому режимі, а деякі навіть у погодинному.
Крім того, для споживача буде відкрита можливість перегляду інформації про постачальника, його наявність/відсутність в реєстрах на відключення, обсяги споживання газу, які надав його оператор ГРМ, дані про фактичне споживання.
Своєю чергою Національна комісія з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг надала роз’яснення учасникам ринку про роботу в режимі добового балансування.
Відомство нагадало, що в умовах добового балансування постачання природного газу споживачу здійснюється на підставі договору постачання природного газу (немає необхідності у переукладанні договорів) та після його включення до Реєстру споживачів постачальника в інформаційній платформі Оператора ГТС. З метою уникнення відключення бюджетних установ та інших об’єктів соціально-важливої сфери від газопостачання необхідно здійснити перевірку включення споживача до Реєстру споживачів постачальника в інформаційній платформі «Укртрансгазу».
Раніше Mind писав, що платформа добового балансування вже налічує 256 замовників послуг транспортування , посилаючись на УТГ.